Testy funkční medicíny

Nabídka testů funkční medicíny

Momentálně jsem na rodičovské dovolené a testy funkční medicíny neprovádím.

V rámci poradenství využívám také testů funkční medicíny, které nám moderní věda přináší.

Vaše potíže mohou souviset s nutričními deficity, hormonální nerovnováhou nebo různými druhy dysbiózy ve střevě.

Testy funkční medicíny nám poskytují hlubší informace o tom, co se v těle odehrává a kde je příčina vašich potíží. Díky testům můžeme rychle odhalit nerovnováhu a na tu zacílit terapii.

Test provádíte v pohodlí svého domova

Testovací sada vám přijde domů poštou a dle instrukcí odeberete vzorek. Testovací sadu se vzorkem následně odešlete do laboratoře.

Výsledky

Výsledky testu přijdou z laboratoře za cca 3 – 5 týdnů dle typu testu.

Vyhodnocení

Po obdržení výsledků vám test vyhodnotím.

V případě zájmu se domluvíme na konzultaci, kde výsledky testu podrobně probereme a nastavíme vhodný komplexní terapeutický postup.

V případě zájmu o samotný test vám zašlu vyhodnocení testu s doporučeními, na které oblasti se s ohledem na výsledky soustředit (výživa, faktory životního stylu).

Využívané testy

 • Analýza mikrobiomu
  • rozbor střevního mikrobiomu a trávicího procesu ze stolice (detekce dysbiózy, prospěšné mikrobioty, přerůstání patogenů, parazitů a kvasinek, zánět, ukazatele střevní propustnosti a ochrany střevní stěny, kvalita trávení)
 • Hormonální DUTCH test
  • test hormonů (stres + pohlavní hormony), odpověď organismu na stres, vhodné při stresu, únavě, nespavosti, depresi, poruchách imunity (časté onemocnění, autoimunity), změnách nálad, PMS u žen, prevence hormonálních potíží a poškození DNA (rozvoj hormonálně podmíněných nádorových onemocnění)
 • DNA test
  • testování naší genetické výbavy, jakým způsobem reagujeme na stravu, jak přijímané živiny metabolizujeme a využíváme a jaké máme predispozice k onemocněním. Výsledky testu pomáhají určit, jakou zvolit stravu a suplementy a jak nastavit životní styl. Provádí se pouze 1x v životě v jakémkoli věku, výsledky (naše geny) jsou neměnné, avšak stravováním a svým životním stylem ovlivňujeme jejich aktivitu a můžeme určit, zda je „zapneme“ nebo „vypneme“.
 • Mapování menstruačního cyklu pro ženy
  • detekce ženských hormonů a jejich metabolismu, testování plodnosti

V případě zájmu o testy či konzultaci mi napište na email: fabianova.ann@gmail.com

Momentálně jsem na rodičovské dovolené a testy funkční medicíny neprovádím.